Workshop: Subcultures i lekcja niderlandzkiego

02.12.2014

/dutchafrikaans/dutch/pics/cache/workshop_2014-2.jpegDrugi z serii workshopów w roku akademickim 2014-2015 – czwartek 20.11.2014 – uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie Podgórnym wraz ze swoją nauczycielką Aliną Gryską.

Prezentacje:

• Jo Sterckx – Sub- and countercultures in the Low Countries
  • Robert de Louw i studentki 2. roku filologii niderlandzkiej (Martyna Borowska i Gabriela Wiernowolska) - krótka lekcja języka niderlandzkiego

Tweede van een reeks workshops in het academisch jaar 2014-2015 – donderdag 20.11.2014 – leerlingen van een middelbare school (LO) te Tarnowo Podgórne samen met hun lerares Alina Gryska.

Presentaties:

• Jo Sterckx - Youth cultures in the Low Countries
  • Robert de Louw en tweedejaars studentes Nederlands (Martyna Borowska en Gabriela Wiernowolska) – een korte les Nederlands

Informacja zwrotna napisana przez uczennicę LO w Tarnowie Podgórnym

Dnia 20 listopada 2014r. udaliśmy się cała klasą III A wraz z wychowawczynią panią Aliną Gryską na warsztaty prowadzone przez Zakład Studiów Niderlandzkich i Południowoafrykańskich przy Wydziale Anglistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Najpierw wysłuchaliśmy wykładu i obejrzeliśmy prezentację o subkulturach powstałych po II wojnie światowej w Holandii. Potem zostaliśmy podzieleni na trzy grupy. Każda grupa miała swojego opiekuna, który biegle posługiwał się językiem niderlandzkim. Mieliśmy okazję poznać podstawy tegoż języka w praktyce.

Całej klasie podobały się warsztaty. Bardzo mile spędziliśmy ten czwartkowy dzień.

Sandra Lichocka, kl. IIIA