Sinterklaas & Tien voor taal (Szóstka z języka) 07.12.2018

11.01.2019

/dutchafrikaans/dutch/pics/cache/sint2018.jpg7 grudnia do brzegu dobił statek Sinterklaasa mimo że Poznań nie posiada dostępu do morza. Takie czary tylko na WA. Koło Naukowe Studentów Niderlandystyki "Oranjes" jak co roku zorganizowało holenderskie Mikołajki.

Wszystko zaczęło się o godzinie 11:15 w Collegium Minus, gdzie przygotowane zostało stoisko z belgijsko-holenderskimi przysmakami. Mogliśmy cieszyć podniebienie ciastem piwnym, musem czekoladowym i sernikiem speculaasowym. Wśród osób degustujących słodkości można też było wypatrzyć samego Sinterklaasa ze swoimi pomocnikami Zwarte Pietami. O godzinie 11:30 zasiedliśmy do wspólnej zabawy podczas turnieju językowego Tien voor Taal. Drużyny złożone

zarówno ze studentów, jak i wykładowców, rywalizowały zaciekle, z gracją odpowiadając na kolejne pytania. Środkowy rząd okazał się być znakomitą publicznością, żywiołowo dopingującą zawodników i śmiejącą się z żartów prowadzących wydarzenie (dzięki :)). Miło nam poinformować, że po raz kolejny mieliśmy przyjemność gościć studentów i wykładowców filologii niderlandzkiej z Uniwersytetu Wrocławskiego, którzy wzięli udział w obchodach. Mimo, że zwycięzca mógł być tylko jeden (gratulacje dla drużyny Białych), to i tak najważniejsza była dobra zabawa. Każdy z uczestników został nagrodzony za udział w turnieju, a wszystkie grzeczne osoby na widowni dostały upominek od Świętego Mikołaja. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom odpowiedzialnym za organizację oraz publiczności. Do zobaczenia za rok!

Zdjęcia: https://drive.google.com/open?id=1Fe4KcGMOZayoMtPtY_u4s6IHqvLPvHgS

Alicja Szwak

Katarzyna Wiercińska

Pomoc

(ciasta, zakupy, paczki, stoisko, Sinterklaas, Zwarte Piet’ci, baza pytań, dyplomy):

Aleksandra Gawrońska

Paulina Wójcik

Wojciech Puk

Filip Leśniewski

Filip Wiśniewski

Martyna Cieślik

Zuza Szol

Natalia Piosik

Agnieszka Peis

Klaudia Janiak

Ala Tokarska

Klaudia Bąbol

Paulina Fedio

Aleksandra Frenszek

Dominika Strzępka

Joanna Rybczyńska

Jan Działyński

Dorota Pawlicka

Nancy Saeys

Michał Wenderski

ekipa ogarniająca stroje w Holandii (RiKdL) i transportująca je do Polski (państwo B.)

Przygotowanie sali

Patrycja Zawłocka

Małgorzata Łyczykowska

Bartek Serek