Konkurs Wuwuzele, frytki i wiatraki rozstrzygnięty!

26.02.2018

/dutchafrikaans/dutch/pics/cache/konkurs2018.jpegWuwuzele, frytki i wiatraki to tytuł konkursu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych zorganizowanego w grudniu 2017 roku przez Zakład Studiów Niderlandzkich i Południowoafrykańskich WA UAM.

Tematem konkursu było stworzenie autorskiej pracy plastycznej, muzycznej bądź literackiej w dowolny sposób zainspirowanej bądź związanej z historią, kulturą lub językiem Belgii, Republiki Południowej Afryki lub Holandii. Do konkursu nadesłano 27 prac, trzy literackie i dwadzieścia cztery plastyczne.

Jury w składzie dr Michał Wenderski, dr Robert de Louw i dr Anna Sikora-Sabat przyznało jedną nagrodę główną dla Julii Borowskiej, uczennicy z Zespołu Szkół Mechanicznych w Poznaniu oraz dwa wyróżnienia dla Agnieszki Szpruty (I Liceum Ogólnokształcące w Lesznie) i Mikołaja Przysiudy (Zespół Szkół Politechnicznych we Wrześni).

W piątek 19 stycznia 2018 r. odbyło się wręczenie nagród z rąk dr. Tomasza Skireckiego, pełnomocnika Dziekana ds. promocji i współpracy z otoczeniem. Spotkanie połączone było z wykładem z cyklu „In de hoofdrol met…” [W roli głównej z…] organizowanym przez koło naukowe „Oranjes”. Wykład ten prowadziła mgr Patrycja Salamon, doktorantka w Zakładzie Studiów Niderlandzkich i Południowoafrykańskich, która z pełną pasją opowiadała o nauczaniu języków obcych dzieci i młodzieży.

Laureatka pierwszego miejsca będzie miała możliwość bezpłatnego uczestnictwa w semestralnym kursie języka niderlandzkiego od podstaw na Uniwersytecie Otwartym UAM. Autorzy wszystkich zwycięskich prac oraz ich opiekunowie otrzymali również drobne upominki od Wydziału Anglistyki i Zakładu Studiów Niderlandzkich i Południowoafrykańskich.

Zwyciężczyni oraz wyróżnionym serdecznie gratulujemy!