The Department of Dutch and South African Studies
Wydział Anglistyki - UAM w Poznaniu
UAM Poznań
Wesja dla komputerów
The Department > Dutch Studies

Spotkanie z Annafleur Schep

14.06.2015

Zapraszamy na spotkanie z Annafleur Schep, holenderską performerką, które odbędzie się 16. czerwca w Collegium Novum o 16:00 (ASAP zamieścimy info o sali).

Wydarzenie zostanie poprowadzone w języku niderlandzkim.

W spotkaniu weźmie również udział Szymon Adamczak - dramaturg, członek Kolektywu 1a w Poznaniu.

Annafleur Schep, ur. 1983 (Amsterdam), absolwentka Toneelschool en Kleinkunstacademie w Amsterdamie, reżyserka, performerka, teatrolożka, założycielka IOOTCP, asystentka Edit Kaldor przy międzynarodowej trasie projektu WOE.;

Iwona Soczewka (Warszawa), Ambasadorka IOOTCP w Polsce (strona www: www.iootcp.wordpress.com)

1 | POZTERDAŃ / AMZNAŃ [czerwiec 2015]

Poznańska rezydencja Instituut voor Onofficieel Onderzoek naar de Taal en Cultuur van Polen (IOOTCP) - Instytutu Nieoficjalnie Badającego Język i Kulturę Polski.

Tygodniowa rezydencja Instytutu będzie składała się z dwóch pokazów oraz części badawczej. Pierwszy pokaz zaprezentuje dotychczasową działalność Instytutu na polu łączenia kultury polskiej i holenderskiej. Będzie to prezentacja zgromadzonego przez artystki archiwum polskiej kultury widzianej z perspektywy obcokrajowca. Instytut zajmuje się badaniem poszczególnych wątków i motywów, gromadzenia materiału, który wreszcie opracowuje w formule działania parateatralnego.

Drugi pokaz przyjmie formę performatywnego spaceru, który zostanie wypracowany z mieszkańcami Poznania. Materiały do spaceru zostaną zebrane w wybranym przez artystki lokalu w centrum Poznania, do którego mieszkańcy miasta będą mogli przychodzić i oglądać codziennie rozbudowywaną instalację. Zostanie ona ostatecznie przeformułowana we wspólny spacer. Zostanie on udokumentowany i przeprowadzony także w Amsterdamie po powrocie ambasadorów do Holandii. W jego założeniu te dwa miasta zyskają nowe, uniwersalne tożsamości: Poznań stanie się Pozterdaniem a Amsterdam - Amznaniem.

Poznańską rezydencję poprzedzi pobyt IOOTCP w teatrze Oostland we wschodnim Amsterdamie, którego zdobycze zostaną skonfrontowane i uzupełnione przez mieszkańców Poznania.

Współpraca: Ambasada Królestwa Niderlandów w Warszawie

https://www.facebook.com/events/551732298297794/

Home (The Department)
Wersja dla komputerów
Dutch Studies
Wiadomości
Program studiów
Pracownicy
Dydaktyka
Zdjęcia
Linki
Kontakt
South African Studies
Wiadomości
O nas
Program studiów
Pracownicy
Studenci
Zdjęcia
Kontakt
Werkwinkel
Home
About us
Publications
Contributions
Reviewers
Werkwinkel library
Order
Webmaster: Bas van der Ham