Koningsdag aan de UAM een groot succes

08.05.2014

/dutchafrikaans/dutch/pics/cache/koningsdag2014.jpg30 kwietnia, w pierwszą rocznicę koronacji króla Willema Alexandra, król ponownie zagościł w murach Collegium Novum. Z tej okazji w holu już od rana można było skosztować przepysznych speculaas, ciasta piwnego, musu czekoladowego, marchewkowych babeczek i innych holenderskich przysmaków.

Następnie król we własnej osobie wraz ze swoją piękną małżonką Maximą powitał studentów. Z uwagą i zaciekawieniem słuchał prezentacji Patrycji Haratym i gościa specjalnego, profesora Pawła Zajasa, którzy z pasją opowiadali o niderlandzkim Krzysztofie Krawczyku, czyli Marco Borsato. Udało im się nawet poderwać słuchaczy do wspólnego śpiewania.

Cała relacja