To jest nasza stara strona. Nową stronę naszego zakładu można znaleźć tutaj. - Dit is onze oude website. Onze nieuwe site vind je hier.
The Department of Dutch and South African Studies
Wydział Anglistyki - UAM w Poznaniu
UAM Poznań

South Africa Tour 2015

The travel story of Weronika Maik (3BA RPA)

Wycieczka do Republiki Południowej Afryki na pewno była marzeniem nas wszystkich – studentów filologii angielskiej o specjalności południowoafrykańskiej. Mimo że nasze rozmowy i myśli już od pierwszego roku studiów koncentrowały się na tym odległym kontynencie, nikt z nas się nie spodziewał, że ten wyjazd dojdzie do skutku tak szybko. Mieliśmy spore oczekiwania i niemałą wiedzę o RPA, ale z pewnością każdego z nas ta wyprawa w jakiś sposób zaskoczyła – chociażby tym, że doszła do skutku. Bo młody człowiek jest naprawdę zaskoczony, gdy okazuje się, że tak, to prawda, jedzie na trzy tygodnie do RPA, a więc będzie mógł spełnić swoje nieśmiałe marzenie (a jak się później okazało, nawet więcej niż tylko jedno marzenie).

Każdy z nas wyjeżdżał z Polski z innymi oczekiwaniami i pomysłami, jak spędzić ten czas, ale oprócz najważniejszego, a więc skonfrontowania trzyletniej nauki o kraju z rzeczywistością, każdy przeżył ten wyjazd na swój sposób. Jestem pewna, że gdyby nie ten kierunek i nie ta uczelnia, z pewnością nie miałabym możliwości odwiedzenia Afryki i poznania tylu niesamowitych ludzi. Osobiście, nie zapomnę chwili, w której spotkałam się twarzą w twarz z moją ulubioną piosenkarką południowoafrykańską, Laurindą Hofmeyr. Jak już wcześniej wspominałam, nie tylko to jedno marzenie – wyjazd do RPA – zostało spełnione i myślę, że każdy z nas mógłby wymienić co najmniej pięć innych marzeń, które po tej wycieczce zostały już wykreślone z listy do zrealizowania. Dzięki profesorowi Olivierowi, który był opiekunem naszej wyprawy, udało mi się nie tylko poznać Laurindę, ale również wysłuchać jej mini recitalu zorganizowanego specjalnie dla mnie w jej domu. Było to niesamowite doświadczenie, bo nie tylko jestem jej ogromną fanką, ale także sama śpiewam i gram na różnych instrumentach. Dzięki temu wyjazdowi dane mi było nie tylko posłuchać tej artystki, ale również zaśpiewać z nią w duecie! Każdemu, kto jest choć trochę wrażliwy na muzykę, polecam poszukać jej utworów w Internecie i przenieść się chociaż na chwilę do innego świata – afrykańskiego świata, w którym wielu z nas zostawiło kawałek swojego serca i w którym spełniło się kilka naszych marzeń.

Home (The Department)
Mobile site
Dutch Studies
Wiadomości
Program studiów
Pracownicy
Dydaktyka
Zdjęcia
Linki
Kontakt
South African Studies
Wiadomości
O nas
Program studiów
Pracownicy
Studenci
Zdjęcia
Kontakt
Werkwinkel
Home
About us
Publications
Contributions
Reviewers
Werkwinkel library
Order
Webmaster: Bas van der Ham