Poznań przyspiesza! Najwyższa ocena dla naszej filologii

02.12.2013

/dutchafrikaans/stijlmap/fb_logo.jpgFilologia niderlandzka i filologia południowoafrykańska otrzymały najwyższą "wyróżniającą" ocenę w raporcie Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

Jako kierownikowi Zakładu Studiów Niderlandzkich i Południowoafrykańskich niezmiernie miło mi podzielić się z Państwem wiadomością, że filologia niderlandzka (PDF) i filologia południowoafrykańska (PDF) otrzymały najwyższą "wyróżniającą" ocenę w raporcie Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Gratuluję moim Koleżankom i Kolegom, wszystkim Współpracownikom, i dziękuję za ich pracę, którą przyczynili się do tej wysokiej oceny. Bardzo się z niej cieszymy, wiedząc jednocześnie, że podobnie jak każde wyróżnienie jest jednocześnie dużym zobowiązaniem na przyszłość.

Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej uchwałą Nr 705/2013 z dnia 7 listopada 2013 roku przyznało wyróżniającą ocenę programową na prowadzonym na Wydziale Anglistyki UAM kierunku filologia specjalność filologia niderlandzka na poziomie pierwszego i drugiego stopnia studiów. W roku 2018 ocena ta nadal jest aktualna.

"Spośród przyjętych kryteriów – czytamy w piśmie – oceniono na "wyróżniająco": koncepcję rozwoju kierunku, cele i efekty kształcenia oraz system ich weryfikacji, program studiów, zasoby kadrowe, prowadzenie badań naukowych, system wsparcia studentów w procesie uczenia się oraz wewnętrzny system zapewnienia jakości kształcenia."