Prof. dr hab. Cornelia Müller jest zatrudniona na stanowisku Profesora Języka i Komunikacji Multimodalnej na Wydziale Nauk Społecznych i Kulturoznawstwa w Europejskim Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, w Niemczech. Jest założycielką i współredaktorką międzynarodowego czasopisma Gesture (“Gest”). Była też redaktorką serii wydawniczej Gesture Studies (“Badania nad Gestem”) w wydawnictwie Benjamins w latach 2000-2010. Jej zainteresowania badawcze skupiają się na teorii i analizie komunikacji multimodalnej, a zwłaszcza na tym, w jaki sposób gesty stają się znaczącymi elementami aktu komunikacji oraz na roli gestu i słowa w procesie tworzenia znaczeń metaforycznych Jej najnowsze publikacje to:

Metaphors dead and alive, sleeping and waking. A dynamic view. Chicago 2008.

Eds. with Alan Cienki: Metaphor and gesture. Amsterdam, Philadelphia 2008.

Eds. with Alan Cienki, Ellen Fricke, Silva H. Ladewig, David McNeill and Sedinha Teßendorf (2013) (eds.): Body – Language – Communication: An International Handbook on Multimodality in Human Interaction. (Handbooks of Linguistics and Communication Science 38.1). Berlin/ Boston: De Gruyter Mouton.

Eds. with Alan Cienki, Ellen Fricke, Silva H. Ladewig, David McNeill and Jana Bressem (2014) (eds.): Body – Language – Communication: An International Handbook on Multimodality in Human Interaction. (Handbooks of Linguistics and Communication Science 38.2). Berlin/ Boston: De Gruyter Mouton.

Prof. dr hab. Maciej Karpiński jest profesorem w Zakładzie Psycholingwistyki Instytutu Językoznawstwa na Wydziale Neofilologii UAM w Poznaniu. Jego dotychczasowe badania obejmowały prozodię mowy spontanicznej, strukturę i dynamikę dialogu oraz wybrane aspekty multimodalności w komunikacji, w szczególności związki między gestem a prozodią. Kierował projektami poświęconymi badaniu prozodii i gestu w dialogu zadaniowym. W ich ramach powstały pierwsze polskie cyfrowo zarejestrowane korpusy dialogów i mowy spontanicznej (PoInt) oraz audiowizualne korpusy dialogów zadaniowych (DiaGest, DiaGest2). Obecnie jego badania skupiają się na parajęzykowych i multimodalnych aspektach dopasowania komunikacyjnego oraz percepcji mowy w kontekście rozwojowym.








Dr Ewa Jarmołowicz-Nowikow - adiunkt w Instytucie Językoznawstwa na Wydziale Neofilologii UAM. Zainteresowania naukowe Ewy Jarmołowicz-Nowikow skupiają się głównie na analizie komunikacji multimodalnej, a w szczególności jej wymiaru niewerbalnego. W ostatnich latach brała udział w kilku projektach badawczych dotyczących multimodalnej analizy dyskursu, w których odpowiadała za anotację oraz analizy zachowań niewerbalnych. Jej publikacje naukowe koncentrują się na niewerbalnym aspekcie komunikacji z perspektywy rozwojowej i kulturowej, a także funkcji gestu.







Dr Konrad Juszczyk - badacz komunikacji multimodalnej zatrudniony w Zakładzie Psycholingwistyki Instytutu Językoznawstwa na Wydziale Neofilologii UAM w Poznaniu. Obecnie realizuje dwa projekty badawcze finansowane przez NCN i FNP poświęcone analizie zależności pomiędzy komunikacją multimodalną a procesami poznawczymi i emocjonalnymi. Uczestniczy także w projektach NCN SYMFONIA i MNiSW NPRH. Doradza i szkoli z przygotowania i reazalizacji projektów badawczych. W obecnym projekcie pomaga w nagraniach oraz anotacji.