Egzaminy CNaVT 2025
11-10 maja będziemy przeprowadzać egzaminy Certificaat Nederlands als Tweede Taal.
Zapraszamy kandydatów do zapoznania się z informacjami na stronie internetowej: https://cnavt.org/inschrijven
11-10 maja będziemy przeprowadzać egzaminy Certificaat Nederlands als Tweede Taal.
Zapraszamy kandydatów do zapoznania się z informacjami na stronie internetowej: https://cnavt.org/inschrijven
Koło Naukowe Studentów Niderlandystyki “Oranjes” ma przyjemność zaprosić na specjalną sesję pt. „Special Session: Less researched languages and literatures”, przeprowadzoną w ramach konferencji Young Linguists’ Meeting in Poznań (YLMP) 2025, organizowanej przez Wydział Anglistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Ben jij altijd al geïnteresseerd geweest in hoe sprekers van drie talen woorden verwerken? Dan is nu je kans om dat te weten te komen!
Interesuje Was literatura i miło spędzony czas w doborowym towarzystwie? Mamy coś dla Was!
Koło Naukowe Oranjes z wielką przyjemnością zaprasza na spotkanie Literatuuravond, które odbędzie się w czwartek, 9 stycznia 2025 roku o godzinie 18:30 w sali 214.
4 grudnia odbyły się dwie imprezy – obchody Sinterklaasa i turniej językowy Tien voor Taal. Sinterklaas to holenderskie Mikołajki i jak co roku jego organizację wzięło na siebie Koło Naukowe Studentów Niderlandystyki "Oranjes" pod czujnym okiem Adrianny Olejniczak. Za organizację 10 voor Taal odpowiedzialni byli Małgorzata Łyczykowska i Robert de Louw.
Halo halo! Są tu kinomaniacy?
Zapraszamy na kolejny wieczór filmowy z niderlandystyką!
Repertuar: Sweet Dreams
Gdzie, kiedy, o której i jak: Sala Aula, 21 listopada 2024r. godzina 18:30.
Film w wersji niderlandzkiej z angielskimi napisami - wydarzenie po angielsku.
W dniu 18 października 2024 r. czworo pracowników Zakładu Studiów Niderlandzkich i Południowoniderlandzkich zostało zaproszonych na krótkie spotkanie z J.E. Jennesem de Molem - Ambasadorem Królestwa Niderlandów w Polsce.
W semestrze letnim roku akademickiego 2023-2024 odbyła się kolejna tura workshopów i wykładów dla uczniów wielkopolskich szkół, którą zorganizował Robert de Louw z Zakładu Studiów Niderlandzkich i Południowoafrykańskich (Wydział Anglistyki, SNJL, UAM). Poniżej sprawozdania z nich napisane przez prowadzących. Załączamy też fotorelację.
Zapraszamy do przeczytania recenzji tłumaczenia prof. Jerzego Kocha.