Last updated by kprzemek on 2018-04-04. Originally submitted by kkrawczak on 2018-03-30.
Cmentarz - park - podwórko. Poznańskie przestrzenie pamięci to książka autorstwa Prof. UAM dr hab. Małgorzaty Fabiszak i Dr hab. Anny Weroniki Brzezińskiej (Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UAM), która wieńczy interdyscyplinarny projekt badawczy "Pamięć i tożsamość w krajobrazie miejskim. Studium przypadku na przykładzie Poznania" finansowany przez NCN. Książka ta przeznaczona jest zarówno dla naukowców badających zagadnienia związane z pamięcią zbiorową, jak i dla wszystkich osób zainteresowanych przeszłością Poznania.
Aktualizacja 2018-03-18: Ukazała się recenzja Hanny Szurczak na portalu Wiejskie cmentarze ewangelickie województwa łódzkiego. Recenzentka podkreśla, że książka ma duży walor poznawczy również dla szerszego odbiorcy. Tym samym publikacja spełnia misję naszego Uniwersytetu, który prowadzi badania społecznie użyteczne. Recenzja do przeczytania pod adresem: http://www.cmentarzeewangelickie-lodzkie.pl/rec_cmentarz_park_podworko.p... .
Aktualizacja 2018-03-30: Na wielkopolskim portalu Kultura u podstaw ukazała się recenzja pt.: "Świadectwo pamięci i niepamięci" napisana przez Panią Dainę Kolbuszewską. Recenzentka pisze: "Wyłania się [...] niezwykle ciekawy, mozaikowy obraz tego, co mieszkańcy wiedzą o Poznaniu. Jakie fragmenty przeszłości miasta konstruują ich tożsamość Poznaniaków, a które spychają w zapomnienie."
(http://www.kulturaupodstaw.pl/opinie/2142/swiadectwo-pamieci-i-niepamieci)