Po powitaniu wszystkich zebranych, Pani Dziekan WA UAM, prof. zw. dr hab. Katarzyna Dziubalska-Kołaczyk rozdała nagrody autorom najlepszych prac dyplomowych i magisterskich z dziedzin literaturoznawstwa i językoznawstwa.
Zwyczajowo później Pani Dziekan przechodziła do omawiania działalności WA i jego władz w minionym roku i planów na rok nadchodzący. Tegoroczne zebranie miało jednak charakter szczególny, gdyż prof. Dziubalska-Kołaczyk poinformowała, że Rektor UAM prof. dr hab. Andrzej Lesicki nominował ją Prorektorką kierującą uczelnianą Szkołą Nauk o Języku i Literaturze. Jednocześnie JM Rektor powołał na stanowisko Dziekana Wydziału Anglistyki UAM prof. dr hab. Joannę Pawelczyk.
W związku z nominacją, ustępująca Pani Dziekan z wielkim wzruszeniem pożegnała się z pracownikami. Przypomniała swoją karierę zawodową od ukończenia studiów w 1983 r. do objęcia funkcji Dyrektorki Instytutu Filologii Angielskiej w 2005 r. oraz – po przekształceniu Instytutu w Wydział w 2011 r. – funkcji Dziekany WA. Prof. Dziubalska-Kołaczyk podkreśliła z dumą swoje wysiłki na rzecz rozwoju Wydziału i zapewniła, że jej identyfikacja z WA i mottem Never compromise on excellence pozostanie bez zmian. Nowa Prorektorka poinformowała, że będzie jednocześnie zabiegać o dobro nowej Szkoły i jej godną pozycję na UAM oraz złożyła najlepsze życzenia swojej następczyni. Ustępująca Pani Dziekan podziękowała także swoim najbliższym współpracownikom, wręczając im po jednej pąsowej róży. Wszyscy obecni gromkimi brawami na stojąco podziękowali prof. Katarzynie Dziubalskiej-Kołaczyk za jej przykładną pracę.
Występując w imieniu wszystkich pracowników Wydziału Anglistyki, nowa Pani Dziekan, prof. Joanna Pawelczyk podziękowała prof. Katarzynie Dziubalskiej-Kołaczyk za całokształt działań dla dobra poznańskiej anglistyki, w tym wymaganie od pracowników najwyższych standardów pracy naukowej i dydaktycznej. Prof. Pawelczyk przekazała także nowej Prorektorce prezent w imieniu wszystkich pracowników WA.
Następnie prof. Pawelczyk zapewniła, że obejmując swoją funkcję, wraz z fantastycznym zespołem dziekańskim oraz koleżankami i kolegami z administracji, dołoży wszelkich starań, aby Wydział w dalszym ciągu rozwijał się, zadba o utrzymanie najwyższego poziomu badań i jakości kształcenia oraz o to, aby Wszyscy pracownicy mogli realizować swoje naukowe pasje.
Dalszej części zebrania współprzewodniczyły ustępująca Dziekana, prof. Dziubalska-Kołaczyk oraz nowa Pani Dziekan. Ta pierwsza przedstawiła osiągnięcia pracowników z ubiegłego roku akademickiego oraz wydarzenia organizowane na Wydziale, wzbogacone o materiał zdjęciowy. W dalszej kolejności prof. Dziubalska-Kołaczyk skupiła się na przedstawieniu działalności naukowej, dydaktycznej, współpracy z otoczeniem oraz sytuacji finansowej i remontowej dotyczącej nowej siedziby WA na ul. Grunwaldzkiej 6.
Ustępująca Pani Dziekan dokonała prezentacji osób nowozatrudnionych na Wydziale i pokrótce omówiła urlopy naukowe pracowników.
Następnie prof. Dziubalska-Kołaczyk pokazała prezentację, upamiętniającą zmarłego w ubiegłym roku akademickim prof. zw. dr. hab. Jacka Fisiaka, założyciela poznańskiej anglistyki i twórcy wielkości studiów anglistycznych w Polsce. Zebrani w chwili ciszy upamiętnili także odejście p. Tomasza Biadały.
Była Dziekana WA poinformowała w dalszej kolejności o funkcjach objętych przez pracowników w gremiach i organizacjach naukowych oraz o przyznanych nagrodach rektorskich i nagrodzie prezesa Rady Ministrów. Następnie prof. Dziubalska-Kołaczyk poinformowała o wykładach gościnnych naukowców spoza UAM, o konferencjach krajowych i zagranicznych, na których referaty wygłosili pracownicy Wydziału.
O realizowanych na WA grantach, publikacjach książkowych i artykułach naukowych poinformował z kolei prof. dr hab. Piotr Gąsiorowski, Prodziekan ds. nauki i ewaluacji działalności naukowej. Prodziekan ds. studenckich i współpracy międzynarodowej prof. dr hab. Radosław Dylewski poruszył z kolei kwestie systemu USOS, wpisywania zaliczeń i ocen oraz przypomniał podstawowe zasady dotyczące prowadzenia zajęć na WA UAM.
Zabierając ponownie głos, prof. Dziubalska-Kołaczyk poinformowała o współpracy WA z otoczeniem pozaakademickim i innymi uczelniami (m.in. Akademia Muzyczna w Poznaniu, w przyszłości także U.S. Military Academy at West Point).
Ustępująca Pani Dziekan przekazała ponadto zebranym informacje o miejscu WA w nowej strukturze UAM, w obrębie Szkoły Nauki o Języku i Literaturze. Prof. zw. dr hab. Katarzyna Dziubalska-Kołaczyk zwróciła uwagę na wspólną wizję, wspólną strategię i wspólne działanie na rzecz doskonałości kształcenia i badań naukowych wszystkich 3 wydziałów wchodzących w skład tego nowego ciała statutowego UAM: Anglistyki, Neofilologii i Filologii Polskiej i Klasycznej. Następnie była Dziekana przybliżyła zagadnienia natury prawnej, zwracając uwagę na 3 istotne dokumenty: nowy statut UAM oraz nowy regulamin pracy i regulamin organizacyjny.
Prof. Dziubalska-Kołaczyk przekazała najświeższe informacje o stanie obecnym i harmonogramie kolejnych remontów w Collegium Heliodori Święcicki. Następnie zebrani wysłuchali informacji o działaniu Biura Obsługi Wydziału „BOW” i Biura Obsługi Studenta „BOS”, o podziale kompetencji poszczególnych pracowników administracji oraz o systemie Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją, wdrażanym we wszystkich jednostkach organizacyjnych Uczelni. Przypomniane zostały także kompetencje prodziekanów i nowego kierownika studiów.
Kończąc spotkanie, prof. Dziubalska-Kołaczyk i prof. Pawelczyk pogratulowały wszystkim pracownikom dotychczasowych osiągnięć i poprosiły, aby nigdy nie tracili z oczu przypomnianego już wcześniej motta Wydziału Anglistyki UAM, które tym razem wypowiedziały wspólnie: