Last updated by cpiotr on 2022-10-17. Originally submitted by tymon on 2009-03-23.
Studia niestacjonarne zaoczne umożliwiają podjęcie studiów na filologii angielskiej osobom, które z różnych względów nie mogą studiować w trybie dziennym. Studia realizowane są w systemie zjazdów odbywających się w soboty i niedziele, co dwa tygodnie. Zajęcia obejmujące wykłady, ćwiczenia i seminaria są prowadzone przez wykwalifikowanych i doświadczonych wykładowców.
Oferujemy studia w zakresie specjalizacji ogólnoakademickiej zarówno na poziomie studiów licencjackich (studia 3-letnie) jak i magisterskich (studia 2-letnie).
Studenci, którzy podejmą studia od roku 2022/23 na poziomie studiów licencjackich, będą mogli wybrać w ramach przedmiotów do wyboru zajęcia z zakresu teorii i praktyki tłumaczenia ("ścieżka tłumaczeniowa") lub języka angielskiego w obrocie gospodarczym ("ścieżka biznesowa").
W toku procedury rekrutacyjnej na studia zaoczne magisterskie studenci dokonują wyboru konkretnego seminarium magisterskiego (lista seminariów). W ramach studiów, studenci (oprócz realizacji przedmiotów z bloku przedmiotów podstawowych) dokonują również wyboru bloku zajęć obieralnych ("ścieżka" językoznawcza lub literaturoznawcza).
Studia niestacjonarne zaoczne są studiami płatnymi. Opłata w roku akademickim 2022/2023 wynosi 5.200 zł. (brak ukrytych kosztów; możliwość wnoszenia opłaty w ratach).
Pytania prosimy kierować na adres: / direct your queries to: dziekanat.niestacjonarne@wa.amu.edu.pl
Informujemy, że zgodnie z § 14 Regulaminu pobierania oraz warunków i trybu zwalniania z opłat za usługi edukacyjne (załącznik nr 1 do Zarządzenia nr 30/2020/2021 z dnia 20 listopada 2020 r. w sprawie zasad pobierania oraz warunków i trybu zwalniania z opłat za usługi edukacyjne na UAM) do zwolnień z opłat za świadczone usługi edukacyjne, o których mowa w § 12 i 13 zastosowanie mają przepisy ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych. Oznacza to, że zwolnienie z opłat za świadczone usługi edukacyjne jest przychodem dla studenta z tytułu otrzymania nieodpłatnego świadczenia i będzie podlegało rozliczeniu z urzędem skarbowym na podstawie deklaracji PIT wystawionej przez Uczelnię w roku następującym po roku, w którym została wydana decyzja administracyjna.
Wobec powyższego do wniosku w sprawie zwolnienia z opłat student zobowiązany jest dołączyć, poza posiadanymi dokumentami potwierdzającymi okoliczności uzasadniające udzielenie zwolnienia, dodatkowy dokument „Załącznik do wniosku o zwolnienie z opłat za świadczone przez uczelnię usługi edukacyjne”. W dokumencie tym konieczne jest podanie identyfikatora podatkowego, którym jest numer PESEL. Studenci nieposiadający numeru PESEL i składający wnioski w sprawie zwolnienia z opłat zobowiązani są wystąpić z wnioskiem o nadanie numeru PESEL. Informacje o sposobie uzyskania numeru PESEL dostępne są na stronach:
https://www.gov.pl/web/gov/obowiazek-meldunkowy
https://www.gov.pl/web/gov/uzyskaj-numer-pesel-dla-cudzoziemcow
UAM - Pasja dobrze wykształcona