100-lecie Uniwersytetu Poznańskiego

Obchody jubileuszu na Wydziale Anglistyki UAM

program

Program i rejestracja

Poznaj szczegóły programu oraz dokonaj rejestracji
na wydarzenia i spotkania

Przejdź do linku
wydarzenia

Wydarzenia kulturalne

Poznaj uczestników wydarzeń artystycznych

Przejdź do linku
spotkania

Spotkania anglistów

Zapoznaj się z działalnością Koła Naukowego WA oraz
poznaj uczestników dyskusji panelowych

Przejdź do linku
ksiega

Księga pamiątkowa

Podziel się spostrzeżeniami i wspomnieniami

Przejdź do linku

Program i rejestracja

logo

W ramach obchodów Jubileuszu 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego Wydział Anglistyki organizuje cykl wydarzeń pt. „Wydział Anglistyki UAM i otoczenie społeczne”.

Zaznacz pole wyboru przed wydarzeniem, jeśli planujesz wziąć w nim udział
(udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny)


Poniedziałek (6 maja 2019)

 • Miejsce: Collegium Novum, al. Niepodległości 4, Poznań
 • 16:00 – 17:00
  •   Prezentacje sekcji Koła Naukowego Wydziału Anglistyki
  •   Wystawa fotograficzna poświęcona historii i współczesności studiów anglistycznych i niderlandystycznych w Poznaniu
 • Miejsce: Dom Studencki „Hanka”, al. Niepodległości 26, Poznań
 • 18:00 – 20:00
  •   Występ grupy teatralnej WA Shakespeers Theatre Group – integracja w nauce i sztuce

Środa (8 maja 2019)

 • Miejsce: Collegium Novum, sala C1, al. Niepodległości 4, Poznań
 • 14:00 – 15:30
  •   Panel Rady Pracodawców Wydziału Anglistyki oraz przedstawicieli innych podmiotów gospodarczych
 • 15:30 – 16.00   Przerwa kawowa
 • 16:00 – 17:30
  •   Panel dyskusyjny Sukcesy absolwentów z udziałem wybitnych absolwentów Wydziału Anglistyki
 • Miejsce: Dom Studencki „Hanka”, al. Niepodległości 26, Poznań
 • 19:00 – 20:00   Spotkanie przy lampce wina
 • 20:00 –
  •   Koncert WA Musical EnsembleWAME – integracja w nauce i rozrywce

Poniedziałek (27 maja 2019)

 • Miejsce: Aula UAM, ul. Wieniawskiego 1, Poznań
 • 19:00 –
  •   Koncert Pameli Howland i Stana Breckenridge’a

Zarejestruj się na wydarzenia zaznaczone powyżej

   Akceptuję regulamin

Wydarzenia kulturalne

shakespeers

WA SHAKESPEERS
THEATRE GROUP

Grupa teatralna WA Shakespeers działa na Wydziale Anglistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza od 2008 roku. Przygotowuje występy teatralne, w których nawiązuje do twórczości Williama Szekspira. Pierwszą sztuką wystawioną przez studentów było „Wiele hałasu o nic”, kolejną zaś „Sen nocy letniej”, utrzymany w stylistyce Bollywood. Grupa wystawiła również „Burzę” oraz „Poskromienie złośnicy”. W roku akademickim 2017-2018 „WA Shakespeers Theatre Group” powrócili na scenę podczas „Dni Szekspira 2018”, z prezentacją sztuki „Rosencrantz i Guildenstern nie żyją” Toma Stopparda. Podczas obchodów Jubileuszu 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego grupa teatralna wystąpi w nowej odsłonie sztuki „Wiele hałasu o nic”.

Odwiedź nas na Facebooku
Występ 06.05 g. 18 w DS Hanka

author

WA MUSICAL
ENSEMBLE

WAME (WA Musical Ensemble) powstał w 2014 roku jako wydziałowy projekt muzyczny. Początkowo zespół coverowy, obecnie WAME tworzy własne kompozycje w gatunku indie rock. Muzycy występują na koncertach charytatywnych, m.in. w klubie Blue Note w ramach Tygodnia dla Syrii (czerwiec 2018), oraz na wydarzeniach uniwersyteckich, m.in. na koncercie rektorskim czy konferencjach. Od 2016 roku zespół gra w składzie: Patryk Gawroński - bas; Mateusz Jekiel - gitara prowadząca; Paulina Kordylas - wokal, Halina Lewandowska - skrzypce, Kacper Łodzikowski - perkusja, Tomasz Szczegóła - gitara. Muzyki zespołu można posłuchać na Spotify, YouTube i innych platformach.

WAME na Facebooku i YouTube
Występ 08.05 g. 20 w DS Hanka

author

HOWLAND &
BRECKENRIDGE

PAMELA HOWLAND Pianistka klasyczna. W twórczości sięga po inspiracje do najróżniejszych gatunków. Członkini elitarnego grona Artystów Steinwaya. Zdobyła dyplom doktora sztuk muzycznych na uniwersytecie Eastman School of Music, NY. Zrealizowała film „Wspominając Fryderyka: Geniusz Chopina”. Profesor wizytujący na WA UAM.
STAN BRECKENRIDGE Pianista jazzowy, wokalista i kompozytor, profesor akademicki. Doktor muzykologii na Claremont Graduate University. Wieloletni kierownik Wydziału Studiów Afroamerykańskich na California State University w Fullerton. Członek orkiestry jazzowej JBBO, występował z wieloma artystami i grał dla wybitnych postaci. Profesorem wizytujący na WA UAM.

Występ 27.05 g. 19 w Auli UAM

Spotkania anglistów

KOŁO NAUKOWE
ANGLISTÓW WA

Koło Naukowe Anglistów WA to forum wymiany myśli naukowej oferujące studentom możliwość rozwijania swych pasji badawczych. Poszczególne sekcje Koła zajmują się fonetyką i fonologią, składnią, psycho- i neurolingwistyką, historią języka angielskiego, brytyjską literaturą anglojęzyczną, literaturą amerykańską oraz przekładoznawstwem.

Strona Koła Anglistów WA
Spotkanie 06.05 g. 16 w Coll. Novum

PANEL RADY
PRACODAWCÓW WA

Rada Pracodawców na Wydziale Anglistyki pełni funkcje doradcze, a jej głównym zadaniem jest opiniowanie nowo powstających kursów oraz programów studiów. Członkowie Rady reprezentują firmy i organizacje, które nawiązały stałe relacje z Wydziałem i reprezentują różne obszary rynku oraz działalności społecznej.

Spotkanie 08.05 g. 14 w Coll. Novum, C1

PANEL DYSKUSYJNY
"SUKCESY ABSOLWENTÓW"

Celem panelu jest umożliwienie wymiany doświadczeń Absolwentom działającym w zróżnicowanych dziedzinach i branżach.

Spotkanie 08.05 g. 16 w Coll. Novum, C1

Księga Pamiątkowa

Zapraszamy do podzielenia się spostrzeżeniami i wspomnieniami


Zostało znaków


Aleksander Błażejewicz (2019-04-02 08:47:57) Super miejsce, żałuję, że już nie studiuję! Sześć warunów, ale każda złotówka była warta świetnych wspomnień! Nie żałuję ani trochę tych 5 lat na wydziale (całkiem serio).
Zbigniew Nadstoga (2019-04-04 11:44:16) Studia w Instytucie Filologii Angielskiej rozpocząłem w 1974 r. i ukończyłem je po czterech cudownych latach w roku 1978. Latach cudownych, bo miałem wspaniałych nauczycieli i wspaniałe koleżanki i kolegów. A potem, od 1979 r. nieprzerwanie przez 40 lat jestem jednym z pracowników, najpiew Instytutu Filologii Angielskiej a obecnie Wydziału Anglistyki. Niepowtarzalny okres w moim życiu. Pozdrawiam wszystkich moich nauczycieli, koleżanki i kolegów z mojego rocznika i wszystkich moich wspaniałych studentów, którym przez minione 40 lat miałem okazję przekazywać to, co najważniejsze - zamiłowanie do języka angielskiego i pasję jego ciągłego odkrywania na nowo, szczególnie podczas stawiających ogromne wyzwania ćwiczeń tłumaczeniowych. Wydziałowi życzę dalszych sukcesów.
Bogusława Whyatt (2019-05-03 11:00:21) Studia na Filologii Angielskiej były spełnieniem moich marzeń i dosłownie otworzyły mi drzwi na świat. Dobrze wspominam koleżanki i kolegów, z którymi wspólnie zmagaliśmy się z wyzwaniami jakie stawia studiowanie języka na poziomie uniwersyteckim. Łączyła nas pasja i wytrwałość. Teraz kiedy jako wykładowca patrzę na studentów widzę w nich tą samą ciekawość i wiem, że przed nimi także doskonała znajomość języka angielskiego otworzy drzwi na świat. Potem jako nauczyciele lub tłumacze bedą otwierać świat dla innych.
Alicja Pisarska (2019-05-06 19:07:24) Kiedy zaczynałam studia w Katedrze Filologii Angielskiej, Uniwersytet miał 47 lat. Kiedy odchodziłam na emeryturę miał 92. Byłam, także w sposób twórczy, uczestnikiem i świadkiem całego spektrum przejawów życia akademickiego w jego historycznym, społecznym i kulturowym kontekście. Dzięki temu moje własne miało charakter zdecydowanie ponadprzeciętny, było wielowymiarowe i do tej pory nie mieści się w żadnym stereotypie. Czy można sobie życzyć czegoś bardziej satysfakcjonującego? Vivat Academia! Vivant Professores! Vivat UAM! Ad Multos Annos!