Specjalizacja południowoafrykańska na pikniku uniwersyteckim

Zakład Studiów Niderlandzkich i Południowoafrykańskich prezentował swoją ofertę dydaktyczną podczas pikniku uniwersyteckiego, który odbył się 9 maja z okazji 90-lecia Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Studenci specjalizacji południowoafrykańskiej – pod artystyczną dyrekcją mgr Jagody Szulii oraz mgr Karien Brits – przybliżali widzom w sposób absolutnie niekonwencjonalny kulturę RPA. Tańce i pieśni południowoafrykańskie, zagadki językowe, konkursy poezji hotentockiej oraz wizyta u tradycyjnego uzdrowiciela (sangomy) wypełniły większość popołudniowego programu, będącego prezentacją Wydziału Neofilologii UAM. Tańczącym studentom specjalizacji południowoafrykańskiej przyglądał się z niemałym zainteresowaniem premier RP Donald Tusk. Przez całe popołudnie towarzyszył nam również sekretarz ambasady Republiki Południowej Afryki w Warszawie – pan Willie van der Westhuizen.

Zdjęcia udostępniono dzieki uprzejmości Wiktorii Ferenc (1BA, RPA), Bartka Dzikiego (2BA, IFA), Ani Lidackiej (3BA, RPA) oraz Grzegorza Michalskiego i Zandi.

Website Hit Counter
Web Counter